05 Grudzień 2019 20:18:17
Nawigacja
Aktualności
Galeria zdjęć
Forum
Kontakt
Private
Polecane strony
www.dziecisawazne.pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
O mnie

 

               Obrazy artykułów: dscf06764.jpg                     www.katarzynawnekjoniec.pl  

                                                                            www.podarujmiskrzydla.org.pl   

 

                                             Jestem psychologiem, od wielu lat pracuję z dziećmi, a one wciąż mnie uczą
 i zaskakują
. W swej pracy, w placówkach, przedszkolach, żłobkach, dostrzegłam, jak łatwo można 
nie zauważyć błędów, zwłaszcza tych, nieświadomych, w procesie towarzyszenia dziecku. Zapytałam, co mogę zrobić, by pomóc nam, dorosłym uświadomić sobie te błędy – by ich unikać, by nie wrastały korzeniami, nie bolały naszych lub powierzonych nam dzieci - i tak powstał program: Komunikacja Przyjazna Dziecku. W ostatnich latach opracowałam i prowadziłam szkolenia finansowane przez Biuro Ochrony Zdrowia UMK, wg autorskich programów – m.in. „Przeciwdziałania Przemocy Emocjonalnej”, „Kompleksowego Programu wspomagania rozwoju społeczno - emocjonalnego małego  dziecka, w placówce opiekuńczej” oraz Programu: „Niedyrektywne formy pomocy dziecku z problemami emocjonalnymi  jako element wspierania małego człowieka w rozwoju w placówce opiekuńczej”, dla personelu  krakowskich niepublicznych placówek opieki nad dziećmi. Współpracuję z wieloma krakowskimi żłobkami samorządowymi, prowadzę zajęcia dla studentów Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzę spotkania adaptacyjne oraz warsztaty autorskie dotyczące emocji, (dużych i małych), dla rodziców w Krakowie i na terenie całego kraju (m.in. Białystok, Zdzieszowice, Cieszyn, Legionowo, Piotrków Trybunalski, Toruń, Rzeszów, Opole), w przedszkolach, żłobkach, Akademiach Maluszka, także na zaproszenie firm (m.in. Nutricia, Motorola) dla pracowników i personelu pracującego z dziećmi (opiekunki, wychowawcy, nauczyciele, pielęgniarki).

            Od kilku lat współtworzę Fundację na rzecz zapobiegania przemocy wobec dziecka „Podaruj mi skrzydła”. W jej ramach prowadzę w Krakowie regularne Warsztaty dla Dzieci, Którym Trudno Się Spotkać – dla dzieci, które z różnych powodów mają kłopoty z adaptacją i komunikacją. Także dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. To zajęcia cykliczne dla dzieci i ich rodziców.  Regularnie prowadzę także warsztaty dla Personelu – osób pracujących z dziećmi, studentów UJ i UP oraz spotkania dla Rodziców. 

           Stale współpracuję z MOPS oraz Szkołami, Przedszkolami Samorządowymi oraz Niepublicznymi,  a także z Ośrodkami Pomocy Dziecku
w Krakowie i poza nim.

Napisałam książkę o tym jak być bliżej Dziecka, o naszych błędach i o tym, jak im zapobiegać
pt. „Nie przydeptuj małych skrzydeł… czyli o niezamierzonych zranieniach” (Wyd. Akademickie „Żak”) Urząd M. Krakowa wydał 2 moje książki - O tym jak pomóc w adaptacji 6-latków do szkoły (Wydział Edukacji UMK) oraz książeczki nt. adaptacji do żłobka (Biuro ochrony Zdrowia UMK).
 

Pracuję na Oddziale Klinicznym Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego 
w Krakowie.
 

   Jestem także żoną  Grzegorza oraz mamą  - wspaniałej, dwunastolatki, Ani.

 

                                                                                   Obrazy artykułów: podpis_katarzyna_joniec.jpg